• İklim Soğutma ve Klima San. Tic. Ltd. Şti. Müşterilerine Yenilikci Hizmetler Sunmaktadır.
  • 0212 256 87 80

    info@iklimsogutma.com.tr

  • Gürsel mah. Nişanca Cad. Atakçil sok. No:1/A

    Kağıthane / İSTANBUL

  • Pzt - Cmts 9:00 - 18:00

    Pazar - KAPALI

İklim Soğutma ve Klima San. Tic. Ltd. Şti.

Faydalı Bilgiler

Faydalı Bilgiler

İKLİM NEDİR

İklim, bir yerde uzun bir süre boyunca gözlemlenen sıcaklık, nem, hava basıncı, rüzgar, yağış, yağış şekli gibi meteorolojik olayların ortalamasına verilen addır. Hava durumundan farklı olarak iklim, bir yerin meteorolojik olaylarını uzun süreler içinde gözlemler. Bir yerin iklimi o yerin enlemine, yükseltisine, yer şekillerine, kalıcı kar durumuna ve denizlere olan uzaklığına bağlıdır. İklimi inceleyen bilim dalına klimatoloji adı verilir. İklim türleri, sıcaklık ve yağış rejimi gibi durumlara bakılarak sınıflandırılabilir. Ancak günümüzde en çok kullanılan sınıflandırma sistemi, aslen Wladimir Köppen tarafından geliştirilmiş olan Köppen iklim sınıflandırmasıdır. Paleoklimatoloji ise, göl yataklarında ve buzullarda bulunan tortular gibi biyolojik olmayan; yine ağaç halkaları, mercanlar gibi biyolojik kaynaklarla antik iklimleri inceleyen bilim dalıdır. Bu yöntem eski dönemlerde bir yerdeki sıcaklık ve yağış rejimlerini göstermek ve inceleme yapmak için kullanılır. Bu tür çalışmaların sonunda ortaya matematiksel iklim modelleri çıkarılır ve gelecekte iklimin ne derece değişebileceği konusunda tahminler yürütülür.


KLİMA BAKIMININ ÖNEMİ

Klima sistemleri evaparatör üzerinden bir fanmotoru yardımı ile bulunduğu ortamdaki havayı geçirerek kullanım şartına göre ısıtma veya soğutma işleminin yapılmasını sağlar. Bu işlem yapıldığı esnada havada bulunan toz molekülleri klimanın iç ünitesinin filitre ve evaparatörünün üzerinde yoğunlaşmaktadır.Bu yoğunlaşan tozlar zamanla evaparatör ıslak yüzey olmasından dolayı BAKTERİ oluşmasına sebebiyet verir. Bakterili evaparatör üzerinden hava sirkilasyonu yapılmaya devam edilirse solunun yolu ile Lejoner adı verilen solunun yolu hastalıkları oluşabilir!Bu sebepten dolayı sizin ve sevdiklerinizin SAĞLIĞI için periyodik bakım yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.Bakımı yapılmayan klimaların dış ünitesinin ve iç ünitesinin kirlenmesi klimanın ortamı daha geç ısıtmasına veya soğutmasına sebep olacaktır. Buda sizin daha fazla elektrik faturası ödemeniz demektir.Klimanızın size EKONOMİK ve daha uzun yıllar hizmet vermesini istiyorsanız,KLİMA BAKIMINI yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

İklim Soğutma ve Klima San. Tic. Ltd. Şti.

İKLİM SOĞUTMA ve KLİMA Firması 1994 yılında kurulmuş olup, Soğuk Hava Depoları, Ticari Buzdolapları, muhtelif soğutucu ürünlerinin, imalatı, satışı, satış sonrası servis hizmetleri ile sektöre kesintisiz hizmet vermiştir.

İletişim Bilgileri

Gürsel mah. Nişanca Cad. Atakçil sok. No:1/A
Kağıthane / İSTANBUL

0212 256 87 80

info@iklimsogutma.com.tr

Pazartesi - Cuma: -------------------------- 9:00 - 18:00

Cumartesi: ------------------------------------ 9:00 - 16:00

Pazar ---------------------------------------- Kapalı

© 2016 İklim Klima Soğutma Sistemleri.