• İklim Soğutma ve Klima San. Tic. Ltd. Şti. Müşterilerine Yenilikci Hizmetler Sunmaktadır.
  • 0212 256 87 80

    info@iklimsogutma.com.tr

  • Gürsel mah. Nişanca Cad. Atakçil sok. No:1/A

    Kağıthane / İSTANBUL

  • Pzt - Cmts 9:00 - 18:00

    Pazar - KAPALI

İklim Soğutma ve Klima San. Tic. Ltd. Şti.

SOĞUK HAVA SİSTEMLERİ

SOĞUK HAVA DEPOLARI

SOĞUK HAVA DEPOLARI

Soğuk hava deposu; endüstriyel ürünleri (ilaç,sebze vb.) normal ortam koşullarına göre daha uzun vadeli olarak saklayabilmek amacıyla oluşturulmuş ve saklanan ürünün özelliklerine göre iklimlendirilmiş kapalı depolama alanıdır.Önceden yapılan soğuk hava depoları inşai olarak oluşturulmaktaydı. Klasik izolasyon yöntemi ile oluşturulan bu alanlar hem hijyen bakımından gıda saklama koşullarına uygun değildi hem de özellikle kiralık mekanlarda taşıma zorluğu vardı. Yeterli izolasyonun sağlanabilmesi için oldukça kalın duvarlar ve izolasyon malzemesi kullanılması gerekiyordu, bu da mekanın önemli bir kısmında yer kayıplarına neden oluyordu. 

 

 

 

Günümüzde soğuk hava depoları, prefabrik kilitli sandwich panellerden oluşturulmaktadır. Bu paneller, hijyen, kurulum kolaylığı, daha az yer kaybı ve kullanım esnekliği konularında inşai izolasyona göre çok daha avantajlıdır. Panel kalınlıkları oda sıcaklığına bağlı olarak 60mm ile 200mm arasında değişmektedir. Özet olarak izolasyon kalınlıkları soğuk muhafaza odalarında ( -5 / +10 C ) 80 – 100 mm. , donmuş muhafaza odalarında ( -10 / -25 C ) 120 - 150mm. ve şoklama odalarında ( -35 C ) 180 - 200mm. olmaktadır. Sandwich paneller prefabrik olarak imal edildiğinden istenilen her türlü şekilde odalar oluşturulabilmektedir. Zemin izolasyonu olarak küçük alanlarda zemin panelleri kullanılırken büyük alanlarda inşai izolasyon yapılmaktadır. Soğuk hava depoları düz bir satıh olmak koşulu ile her türlü mekanda kolayca kurulabilmekte, istenildiğinde demonte edilerek kolayca başka bir yere nakledilerek özellikle kiralık mekanlarda inşai odalara göre büyük bir esneklik sağlamaktadır. 

 

 

Ekonomilerdeki büyümelerle birlikte, endüstriyel soğuk oda panellerinden meydana getirilen Soğuk Depolar, sağlıklı hijyenik ortamlarıyla, gıda maddelerinin doğallık ve tazeliklerini bozulmadan uzun süre korumalarını sağlayan ve her geçen gün dünyada kabul gören muhafaza sistemlerinin başında yer almaktadır.
Gıda endüstrisinin dışında, kimyasal ve tıbbi malzemelerin de, uygun koşullarda saklanabilmesi için endüstriyel soğuk depolar çok kullanılan bir yöntem olmaktadır.
Soğuk depoların kurulduğu tesislerin başında, hastaneler, laboratuarlar, süpermarketler, pastane ve lokantalar gibi kurumlar bulunmakta, farklı kullanım alanlarına uygun olarak ideal ölçülerde kurulabilmekte, sandviç paneller sayesinde yüksek ısı yalıtımı oluşturarak büyük enerji tasarrufu sağlamaktadır.
Soğuk depoların yapılmasında kullanılan poliüretan dolgulu prefabrik sandviç paneller teknik nitelikleri, dayanıklılığı ve montaj kolaylığı açısından ısı izolasyonunda mükemmel sonuç veren en ideal malzemedir. Panellerin iç ve dış yüzeylerinde kullanılan polyester veya pvc kaplı galvaniz saç yüzey malzemesi hijyenik özelliği temizlenebilme kolaylığı ve dayanıklılığı ile et, sebze, ve tüm gıda maddeleriyle tıbbi ve medikal ürünlerin tazeliklerini ve özelliklerini en iyi ve en uzun süre bozulmadan korumalarını ve muhafaza edilmelerini sağlar . Soğuk depolar sayesinde çeşitli sektörlerde, nakliye ve fiyat ekonomisi için toplu malzeme alımı mümkün olmakta, alınan malzeme, tam arzu edilen ısılarda korunmakta, bu sayede kalitede arzu edilen seviyeler yakalanabilmektedir.

 

 

 

 

SOĞUK HAVA DEPOLARI TEKLİF FORMU

ÜRÜN BİLGİLERİ

DEPO BİLGİLERİ

* Lütfen İşaretli Alanları Doldurunuz.

İklim Soğutma ve Klima San. Tic. Ltd. Şti.

İKLİM SOĞUTMA ve KLİMA Firması 1994 yılında kurulmuş olup, Soğuk Hava Depoları, Ticari Buzdolapları, muhtelif soğutucu ürünlerinin, imalatı, satışı, satış sonrası servis hizmetleri ile sektöre kesintisiz hizmet vermiştir.

İletişim Bilgileri

Gürsel mah. Nişanca Cad. Atakçil sok. No:1/A
Kağıthane / İSTANBUL

0212 256 87 80

info@iklimsogutma.com.tr

Pazartesi - Cuma: -------------------------- 9:00 - 18:00

Cumartesi: ------------------------------------ 9:00 - 16:00

Pazar ---------------------------------------- Kapalı

© 2016 İklim Klima Soğutma Sistemleri.